Bitcoin Cash Hard Fork i predykcja cenowa

Możliwe jest, że łańcuch blokowy Bitcoin Cash może rozwidlać się na dwa oddzielne łańcuchy ze względu na brak konsensusu w odniesieniu do podziału opłat eksploatacyjnych.

Społeczność BitQT Cash jest podzielona w związku z decyzją o modernizacji sieci i dystrybucji opłat eksploatacyjnych. Nie osiągnięto jeszcze porozumienia w sprawie nadchodzącego widelca, co może doprowadzić do podziału sieci Bitcoin Cash na dwie sieci.

BCHA i BCHN
Kiedy oczekiwany jest widelec?

Blokada Bitcoin Cash ma się podzielić na BCHA i BCHN 15 listopada 2020.
Jaki jest powód tego podziału?

Głównym powodem podziału jest decyzja o podziale 8% opłaty eksploatacyjnej. Do bazy kodowej Bitcoin Cash ABC została dodana propozycja finansowania infrastruktury. Zgodnie z tą propozycją, na czele z Amaury Sechet, deweloperzy BCHA proszą, aby 8% opłaty eksploatacyjnej zostało podzielone przez koderów za rozwój BCH.

Jednak wielu członków społeczności, na czele z Roger Ver, są przeciwni temu planowi i nie chcą, aby 8% opłaty eksploatacyjnej trafiało do deweloperów. Może to doprowadzić do podziału łańcucha i powstania dwóch nowych łańcuchów BCH. Roger Ver tweetował: „Spełnienie marzenia głównego planisty w sowieckim stylu“.

Który łańcuch będzie się rozwijał? BCHA czy BCHN?

W odniesieniu do dominującego łańcucha, jak dotąd ponad 70% bloków Bitcoin Cash jest wydobywanych z BCHN. Ponad 700 z 1.000 ostatnich bloków wydobyto za pomocą oprogramowania BCHN. Jednak o dominującym łańcuchu zadecyduje wyłącznie cena, po jakiej żetony tych dwóch monet handlują za widelcem.

Który z łańcuchów będzie zachowywał nazwę Bitcoin Cash?

Historycznie, łańcuch, który będzie handlował po wyższej cenie, będzie mógł zachować nazwę Bitcoin Cash, a nowa nazwa zostanie przypisana do łańcucha, który handluje po niższej cenie.

Czy otrzymujecie darmowe monety?

Tak. Dostaniesz darmowe monety w stosunku 1:1. Jeśli trzymasz 10 BCH, Twój BCH trzymający post-fork będzie miał 10 BCHA i 10 BCHN. Ktokolwiek handluje monetami po wyższej cenie, nadal będzie miał nazwę BCH, a drugi łańcuch otrzyma nową nazwę. Ta decyzja może się różnić w zależności od wymiany.

Co powinienem zrobić, aby otrzymać darmowe monety?

Powinieneś sprawdzić przy wymianie lub w portfelu, czy wspierają one ten widelec. Jeśli tak, to nie musisz nic robić, a nowe monety zostaną zapisane w twoim portfelu. Jeśli nie, musisz przenieść swój BCH z obecnej giełdy / portfela do giełdy / portfela, który obsługuje ten widelec.
Jaka będzie cena nowej monety?

Historycznie, mniej dominujący łańcuch zaczyna handlować po 10% ceny bardziej dominującego łańcucha.

Od 2 listopada BCHN i BCHA są notowane na rynku terminowym Poloniex BCH na nadchodzącym widelcu odpowiednio 210$ i 20$.
Przewidywanie kursu BCHA

Zasadniczo, BCH to zdecydowanie dobry towar do kupienia. Za każdym razem, gdy moneta zbliża się do swojej twardej daty widelca, widzimy gwałtowny wzrost jej ceny, ponieważ ludzie zawsze kochają wolne monety.

Przejrzyjmy tabelę BCH, aby ocenić możliwe cele dla BCH.

Cena BCH skonsolidowała się w strefie wsparcia w wysokości 265-270 dolarów. Jeśli ta podpora się trzyma, to widzimy push w kierunku 280$ w pierwszej strefie oporu i 280$ w drugiej strefie oporu. Jeśli nie uda się utrzymać pierwszej strefy wsparcia, cena BCH może cofnąć się w kierunku 240$, co byłoby świetną ceną do dodania do Twoich tęsknot przed widelcem.